piątek, 30 listopada 2018

Bóle całego ciała, wędrujące.

Bóle stawowe
Najczęstsze bóle stawowe powodują unieruchomienie oraz wszelkiego rodzaju blokady. Tego typu dolegliwościom towarzyszą przykurcze, niedokrwienia i nerwobóle. Czasami dochodzi do bóli promieniujących. Z czasem bóle powiększają swój zakres, dochodzi do stanów zapalnych. Im dłużej trwa taki stan tym dłużej trwa leczenie i trudniej wyleczyć schorzenie. Jeśli bóle stawowe i kręgosłupowe nie pochodzą z wypadku, a ze sumowania się mikrourazów osoba odnosi wrażenie spięcia całej okolicy.

Czy można połączyć bóle stawów z bólami kręgosłupa.
Nie ulega wątpliwości, że każdy element ciała człowieka jest potrzebny i w jakimś sensie połączony w uzupełniającą się całość. Układ ruchu człowieka to nie tylko kończyny. Ruch kończyn dolnych rozpoczyna się ze stawów biodrowych, a te z kolei połączone są z miednicą i kręgosłupem. Można więc powiedzieć, że kończyny dolne bardzo integralnie łączą się kręgosłupem. Zatem jeśli w którymś z ogniw jest problem to przenosi się to na całe ciało i z czasem człowiek jest niemal cały obolały.

Bóle „wędrujące”
Osoby często skarżą się na tzw. bóle „wędrujące” czyli dziś boli nas bark, jutro kolano, a pojutrze szyja. Na pierwszy rzut oka nie ma to sensu. Jeśli zaczniemy analizować w jaki sposób mięśnie, więzadła i wszystkie narządy są przecież w jednym ciele połączone wtedy zauważymy pewną logikę. Bóle różnych okolic ciała pojawiają się w różnych odstępach czasu, bez wyraźnej przyczyny, przychodzą i odchodzą bez naszej ingerencji. Z czasem obserwuje się jednak pogorszenie stanu oraz coraz większą liczbę bólowych miejsc.

Filozofia leczenia
Mając na uwadze leczenie bóli w różnych miejscach ciała, należy podejść do problemu holistycznie – czyli całościowo. Przede wszystkim najważniejsze jest odnalezienie pierwotnej przyczyny dolegliwości. Bardzo ważna w terapii tego typu będzie cierpliwa praca we wszystkich stawach, ze szczególnym uwzględnieniem tych zablokowanych. Ponadto należy dobrać odpowiednie ćwiczenia dla pacjenta, aby efekty rehabilitacji były lepsze, a przede wszystkim trwałe.

Post – oczyszczenie stawów


Bóle stawowe w rożnych miejscach mogą być przyczyną ich zanieczyszczenia. Musimy mieć świadomość, że z czasem pracujemy na stan naszych stawów. Niestety obecnie zanieczyszczenie kości i stawów może dotyczyć każdego komu zdarza się spożywać rzadziej lub częściej wysokoprzetworzoną żywność, leki, słodycze, używki, mięso czy słodzone napoje. Wszystkie wymienione produkty to kopalnie szkodliwych dla organizmu toksyn. To właśnie one są następstwem złego trybu życia co w konsekwencji prowadzi do wielu schorzeń. Mojżesz przed spisaniem dziesięciu przykazań pościł przez czterdzieści dni, podobnie postąpił Jezus, zanim rozpoczął publiczną działalność. W starożytnej Grecji post uważany był za jedno z najlepszych lekarstw. Wszelkiego rodzaju posty mają za zadanie oczyszczenie organizmu. Należy stosować je pod nadzorem doświadczonej osoby – dietetyk, lekarz. Oczyszczenie stawów można zacząć od prostej metody wywaru z liścia laurowego. Jest to prosta metoda stosowana od lat. Istniej wiele przypadków pozytywnych efektów tej metody. Tak jak ze wszystkim musimy zachować rozsądek oraz rozeznanie. Rozsądnym będzie wcześniej skonsultować się z lekarzem aby mieć pewność, że robimy to w sposób bezpieczny.

9 komentarzy:

 1. Ostatnio czytałam na https://www.spokojnysen.net/, że w walce z bólami kregosłupa może pomóc odpowiednio dobrany materac piankowy termoelastyczny. Okazuje się, że nasze łóżko ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Żadnego bólu nie wolno bagatelizować. Trzeba iść do lekarza i odnaleźć źródło bólu. Im szybciej tym lepiej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety często tak jest że pewne schorzenia się ze sobą łączą, bóle występują w różnych miejscach, dlatego diagnostyka jest tak utrudniona

  OdpowiedzUsuń
 4. Nawet jeśli byłaby potrzebna rehabilitacja w domu, to nie musimy się o nic martwić. Teraz i takie usługi są dostępne. Wiem, że tutaj http://rehapro.com.pl są dobrzy specjaliści z Krakowa, którzy pomagają w wielu schorzeniach. Mają w tym duże doświadczenie. Warto skorzystać z takiej pomocy.

  OdpowiedzUsuń